Mama Montessori Kreş ve Anaokulu

0532 173 8177
Adres: 
Mashattan Sitesi, Akasya Sok. No:2, Maslak, İstanbul, Türkiye
Fax: 
0212 330 4025
E Posta: 
mamamaslakinfo@gmail.com
Web Sitesi: 
www.mamamaslak.com.tr

Diğer Bilgiler

GENEL AÇIKLAMA

Mama Montessori’nin içinde bulunduğu Mashattan Sitesi İstanbul’un en dinamik yaşam alanlarından biri olan Maslak’ta iş hayatına ve kentin diğer önemli merkezlerine yakın, çok özel bir konumda.

 Güvenli, geniş ve yeşil yaşam alanı 

Mashattan, içindeki çocuk parkları, gölet, havuzlar ve yeşil alanlarla toplamda 130.000m²  yaşam alanı sunuyor. Çocuklarımıza  özgür,  güvenli  ve temiz bir çevre sağlıyor.

 Anne babalar için

Site içinde bulunan alışveriş alanı, şık restoranlar, eczane, kuaför, havuz ve spor merkeziyle anne-babalar için de bir çok çağdaş olanak sunuyor

Kurucularımız

Dilek Karapınar yüksek bilgisayar yazılımı mühendisidir. İngiltere’de Morgan Stanley, İsviçre’de Credit Suisse gibi birçok uluslararası yatırım bankasında yönetici olarak çalıştı. İsviçre Federal Hükümeti’nin enformasyon kurumunda Program Managerdı. İsveç’te Linköping Üniversitesinde endüstri mühendisliği okuduktan sonra Londra’da University of London’dan lisans, Imperial College’dan bilgisayar yazılım mühendisliği üzerine yüksek lisans derecesini aldı. Dilek anadil seviyesinde İsveççe, İngilizce ve iyi derecede Almanca bilmektedir.

Doç. Dr. Barış Karapınar halen Boğaziçi Üniversitesin’de akademisyen olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Birleşmiş Milletlere bağlı Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’nin üyesidir. 2005-2013 yılları arasında İsviçre Bern Üniversitesinde akademisyen olarak görev yaptı. Avrupa Parlamentosu, İsviçre Kalkınma Ajansı,  Dünya Ticaret Örgütü gibi kuruluşlara danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. İklim değişikliği, uluslararası kalkınma ekonomisi, çevre ve ticaret alanlarında dersler vermektedir. Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesinden mezun olduktan sonra İngiltere’de London School of Economics’ten doktorasını aldı.  İngilizce ve Fransızca bilmektedir.