Peri Masalı Gündüz Bakımevi

0539 742 8383
Adres: 
AYDINLIKEVLER MAH. 6780 SOK. NO:26 ÇİĞLİ
E Posta: 
info@izmirperimasali.com
Web Sitesi: 
http://www.izmirperimasali.com/

Diğer Bilgiler

GENEL AÇIKLAMA

Okulumuz, tüm bölümleri 2-6 yaş arası çocuklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş, bağımsız, bir binada hizmet vermektedir. Her yaş grubu için ayrı ayrı geniş ve aydınlık sınıflar, bilgisayar bölümleri, ilgi merkezleri, modern ve zengin oyuncaklarla donatılmış oyun odası, bahçe içerisinde gelişimlerini destekleyen oyuncaklarla donatılmış oyun parkı, yemekhane ve yaş gruplarına göre ayrı ayrı tuvaletler mevcuttur. Okulumuzun her bölümünü kamera ile izleme olanağı vardır.

İzmir Peri Masalı Anaokulu olarak, farklı kişilik özelliklerine, ilgi - yetenek ve farklı öğrenim yapılarına sahip çocuklarımızı, her çocuğun bireysel potansiyeline göre, özgüvenini kaybetmeden kendi hedeflerine ulaşabilmesi üzerine bir eğitim anlayışından hareket ediyoruz. Biz onlara beceri ve yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyabilecekleri bir öğrenme ortamı hazırlıyoruz. Mutlu, sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran bir ortamda;kendi hata kontrolünü yapan, kendine güvenen, kişisel ve sosyal sorumluluklarını taşıyan, kendini değerlendirebilen, yaşadığı dünyaya duyarlı, ilke ve değerlerine sahip, yaşama dönük bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Sorumluluğumuzun çocukların düşünme yeteneğini geliştirmek, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan, hayat boyu öğrenen bireyler yetiştirmek olduğuna inanıyoruz.

FELSEFEMİZ

Doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen bireyler yetiştirmek güne gülümseyen, öğrenimleri paylaşan, kendine güvenen yaratıcı düşünce gücüne sahip bireyleri topluma kazandırmaktır. Gelişim alanları ön gördüğü beceriler kazanabilmesidir.

VİZYONUMUZ

Yaşamı deneyimleyerek öğrenen topluma çocuk değerleri, insani değerleri sunmak ve yaygınlaşmamızı öncülük tanımaktır. Deneyimlerini geleceklerine aktarmaktır.

MİSYONUMUZ

Eğitim temeli olan, okul öncesi dönemde; aile, çevre ile uyumlu ve özgün bireyler oluşturmaktır. Özgüveni yükselen ve araştırmacı kişiliklerin çoğalmasını sağlamaktır.